Hospicjum Domowe Dla Dzieci

Hospicjum Domowe Dla Dzieci

Hospicjum Domowe dla Dzieci wspierane przez Stowarzyszenie Sue Ryder opiekuje się dziećmi z zespołami wad wrodzonych, chorobami nowotworowymi, chorobami neurologicznymi, postępującymi chorobami metabolicznymi i chorobami nerwowo-mięśniowymi. W grudniu 2021 roku objętych opieką było 110 dzieci, od poczęcia do pełnoletności, a są również starsze osoby, które pozostają od lat pod naszą opieką.

Pacjenci przebywają w swoich domach. Pobyt w domu, obecność rodziców, pobyt w naturalnym środowisku oddziałuje na nie najlepiej, a my możemy otoczyć opieką nie tylko chore dziecko, ale również całą jego rodzinę. Pomagamy nie tylko w kwestii opieki medycznej, ale również socjalnie. Opiekujemy się rodzinami na każdym etapie choroby, a także w okresie żałoby.

W skład zespołu wchodzą: lekarz, pielęgniarka, psycholog, rehabilitant, pracownik socjalny. Lekarz przychodzi do pacjenta dwa razy w miesiącu oraz na interwencyjne wizyty, jeśli jest taka potrzeba. Pielęgniarka przychodzi dwukrotnie w tygodniu i to ona jest podstawowym opiekunem rodziny, pośrednicząc między lekarzem, psychologiem, fizjoterapeutą a pacjentem. To właśnie ona pobiera krew, robi zastrzyki, kroplówki, dba o profilaktykę i leczenie odleżyn, higienę jamy ustnej i wiele innych aspektów związanych z opieką.


Partnerzy

abedikbajecznybelleeffekthannairenajuraparkmercedesmultikinoolimpicPENTEL CMYK logo bezRporzychpwpwslicansoftlysolbetsopursowatobolskitrempaa