Dla seniora

Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder

Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder powstało w marcu 2012 roku i znajduje się w Bydgoszczy przy ul. Rupniewskiego 11. 

To twórcze, bezpieczne, spokojne i radosne miejsce, w którym można zobaczyć siebie w innym świetle, odkryć wiele swoich talentów, zobaczyć swój potencjałów. W Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder seniorzy zawierają nowe znajomości, przyjaźnie i spędzają wolny czas w ciekawy sposób.

Naszym seniorom proponujemy zajęcia:

  • Aktywizacja ruchowa – gimnastyka rozciągająca i oddechowa
  • Terapia pamięci i umysłu – treningi pamięci
  • Klub rozwoju osobistego – techniki pozytywnego myślenia, integracja, wywoływanie poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy
  • Zajęcia kulturalne
  • Relaksacja wizualizacyjna, która wzmacnia naturalne procesy organizmu, odprężając umysł i ciało, likwidując napięcia wynikające z dysfunkcji warunków życia czy organizmu
  • Twórcze zajęcia manualne – możliwość wyrażania siebie w różnych technikach plastycznych czy rękodziele
  • Wieczorki taneczne- zawsze raz w miesiącu w sobotę


Zapraszamy Seniorów na zajęcia w Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder. Z oferty mogą korzystać emeryci, renciści, osoby samotne oraz niepełnosprawne.

Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder zaprasza serdecznie seniorów w piątek 3 lipca o godz. 19.00 na pierwszy ,,Koncert z klasą" Grażyny Nity.

 Po trudnych chwilach związanych z pandemią z dniem 29.06. 20 wznawiamy zajęcia w CTW im. Sue Ryder przy ul. Rupniewskiego 11. Serdecznie zapraszamy seniorów codziennie od pon. do pt. w godzinach 16.00 do 18.00.

 

Będą to zajęcia z treningu umysłu, kulturalno - oświatowe, gimnastyki rozciągającej i oddechowej, twórcze zajecia manualne, jogi śmiechu, relaksacji medytacyjno - wizualizacyjnej, Artwarsztaty - dające możliwość poprawnego rysunku i malarstwa, pogadanki z rozwoju osobistego.

 

Raz w miesiącu odbędzie się spotkanie z cyklu ,,Koncerty z klasą", prezentujące różne gatunki muzyczne od opery i operetki po musical i piosenkę. Autorski program Grażyny Nity. Raz w miesiącu w sobotę  wieczorek taneczny od godz. 16.00 do 20.00.

 

Joga śmiechem -  to skuteczna, prozdrowotna forma terapii lecząca poprzez śmiech, świadomy oddech, pracę z ciałem, muzykę i relaksację. Redukuje stres, dotlenia, rozluźnia, wycisza i otwiera na radość i miłość do siebie i innych. Ogólnie polepsza jakość funkcjonowania całego organizmu.

 

,,Nie sztuką być radosnym, gdy wszystko układa się dobrze...Sztuką jest zachować spokój i radość, gdy sprawy idą źle".

 


Partnerzy

abedikbajecznybelleeffekthannairenajuraparkmercedesmultikinoolimpicPENTEL CMYK logo bezRporzychpwpwslicansoftlysolbetsopursowatobolskitrempaa