Dom Opieki Dziennej dla osób cierpiących na choroby otępienne

Dom Opieki Dziennej dla osób cierpiących na choroby otępienne

Od 2 pażdziernika 2023 r. Stowarzyszenie im. Sue Ryder planuje rozpocząć pracę miejsca, w którym świadczyć będziemy wsparcie osobom cierpiącym na choroby otępienne. 15 osób zostanie obiektych usługami opiekuńczymi oraz terapeutycznymi nakierowanymi na deficyty wynikające z takich chorób, jak choroba Alzheimera, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie z ciałami Lewy'ego, a także otępienie naczyniopochodne.


 

Nasz Dom Opieki Dziennej prowadzony będzie z myślą o osobach szczególnie potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowanie tj. cierpiących na choroby otępienne. Dom Opieki Dziennej to miejsce wyjątkowe i wyróżniające się specyfiką grupy. To właśnie nasi podopieczni i ich rodziny szczególnie potrzebują wsparcia w formie działań opiekuńczych i terapeutycznych. Nasz zespół posiada bardzo bogate doświadczenie w tym zakresie, stosuje odpowiednio dobrane formy terapeutyczne, które pozwalają hamować pogarszanie się stanu poznawczego osób dotkniętych różnymi rodzajami otępienia. Otępienie skutkuje upośledzeniem takich umiejętności poznawczych jak: pamięć, myślenie, orientacja, rozumienie, liczenie, zdolność uczenia się, posługiwanie się językiem i zdolność oceny. Często także wywołuje agresję.

Pomagamy w prawidłowej organizacji życia codziennego, aktywizujemy, by podtrzymywać samodzielność oraz sprawność psychofizyczną. Należy wziąć też pod uwagę, że opieka nad osobą z zaburzeniami psychicznymi jest źródłem przewlekłego stresu dla opiekuna prowadzącego do poważnych konsekwencji (m.in. problemy zdrowotne i psychiczne, agresja w stosunku do chorego, syndrom „caregiver burden”). Więc pośrednio realizując projekt znacząco wspieramy też samych opiekunów dając im wytchnienie od codziennych obowiązków.

Zapewaniamy:

  • profesjonalne usługi opiekuńcze w godzinach 7:30-16:30
  • zajęcia terapeutyczne dobierane w zależności od zdiagnozowanych deficytów (np. arteterapia, terapia funkcji poznawczych, terapia reminescencyjna, choreoterpia, dogoterapia, terpia walidacyjna, gimnastyka i inne)
  • nasz zespół opracuje i wdroży Indywidualny Plan Wsparcia
  • wyżywienia (śniadanie, obiad, przekąski)
  • usługi pielęgniarskie
  • wsparcie psychologiczne
  • zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą
  • i inne w zależności od potrzeb

Nasz Dom Opieki Dziennej jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, zapewnia miejsce do pracy, ale także odpoczynku.

Cena: 1900 zł/miesiąc

 


Partnerzy

abedikbajecznybelleeffekthannairenajuraparkmercedesmultikinoolimpicPENTEL CMYK logo bezRporzychpwpwslicansoftlysolbetsopursowatobolskitrempaa