Kursy specjalistyczne dla pielęgniarek

„Ordynowanie leków i wypisywanie recept” to kurs specjalistyczny przeznaczony dla pielęgniarek i położnych

Sprawdź informacje dotyczące naboru

 

Termin rozpoczęcia:

aktualny termin realizacji dostępny jest w SMK


CZĘŚĆ I dotycząca ordynowania leków i wypisywania recept przeznaczona jest dla pielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz Pielęgniarek i Położnych posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki, położnej do samodzielnego ordynowania wybranych produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, w tym wystawiania na nie zlecenia lub recepty.

Program kursu składa się z 65 godzin dydaktycznych, w tym 45 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktycznych.

CZĘŚĆ II dotycząca wypisywania recept w ramach kontynuacji leczenia przeznaczona jest dlapielęgniarek i położnych posiadających dyplom ukończenia studiów, co najmniej pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz pielęgniarek i położnych posiadających tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki, położnej, w ramach realizacji zleceń lekarskich, w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji do wystawiania recept na leki, z wyłączeniem leków zawierających substancje bardzo silnie działające, środki odurzające i substancje psychotropowe, oraz środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, niezbędne do kontynuacji leczenia.

Program kursu składa się z 44 godzin dydaktycznych, w tym 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 14 godzin praktycznych.

 

Osoby zainteresowe udziałem w kursie prosimy o przysyłanie kart zgłoszeniowych, najpóźniej do dnia 18 marzec 2016, na adres:

Stowarzyszenie im. Sue Ryder,
ul. Powstańców 6, 86-050 Solec Kujawski,
lub:

pocztą elektroniczną:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

faksem: (052) 521-15-81,

za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Informacje szczegółowe: tel. (052)515-40-40 oraz 600 495 599.Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu.


Partnerzy

abedikbajecznybelleeffekthannairenajuraparkmercedesmultikinoolimpicPENTEL CMYK logo bezRporzychpwpwslicansoftlysolbetsopursowatobolskitrempaa