Dzień pielęgniarki

Dzień pielęgniarki

W dniu dzisiejszym świętujemy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. 

 

Trudno sobie wyobrazić świat bez nich i to nie tylko w czasie pandemii... Nasz wspólny świat i każdego z osobna. Drogie PIELĘGNIARKI, Drodzy PIELĘGNIARZE: bardzo Wam dziękujemy. Wasze serca i wysiłki są ponad słowa

Czy wiecie, że Sue Ryder była pielęgniarką? Po wybuchu II wojny światowej zgłosiła się do brytyjskiej organizacji FANY ((First Aid Nursing Yeomanry, pol. Korpus Pielęgniarek Pierwszej Pomocy), przydzielona do polskiej sekcji brytyjskiej agendy rządowej SOE (Special Operations Executive, pol. Kierownictwo Operacji Specjalnych) – opiekowała się ok. 300 Cichociemnymi.). Aby to zrobić, musiała sfałszować datę swoich urodzin, na służbę była bowiem za młoda. Miała wtedy 16 lat. W pewnym sensie już na zawsze została pielęgniarką.

Hospicja i domy pomocy społecznej, które budowała na całym świecie, opierały się i opierają głównie na opiece pielęgniarskiej.

Pielęgniarki i pielęgniarze są naszymi bohaterami, nawet jeśli na co dzień tak o nich nie myślimy. Są tymi, którzy zmieniają wszystko.

Pomyślcie dzisiaj ciepło o pielęgniarkach i pielęgniarzach. Róbcie to tak często, jak tylko możecie.

 

Screen-Shot-2019-07-17-at-23.42.45-1Sue-Ryder-II-Wojna-Swiatowa 1sue ryder-8

 


Partnerzy

REKPOLcukiernia sowahelios logomultikino-logoGrocholaHannaArgonexSimsIDEA07TVP  jurapark  restauracja jaskiniowa   ban szubin   barcin